Tagastamine

Kauba tagastamine

Vastavalt võlaõigusseadusele võib tarbija sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Telo.ee e-poest tellitud kauba puhul algab tähtaeg päevast, kui kaup on tarbijale üle antud, kui võlaõigusseadusest ei tulene teisiti.

14-päevase taganemisõiguse kasutamisel tuleb lähtuda võlaõigusseaduses ja meie e-poe ostu- ja müügitingimustes sätestatust.

Siin on välja toodud olulisemad tingimused info kergemaks leidmiseks:

• Tarbija peab taganemisõiguse kasutamisel jälgima võlaõigusseaduse §-s 562 sätestatud tarbija kohustusi. Tagastamisele kuuluva asja väärtuse vähenemise korral vastutab tarbija, asja kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest juhul, kui ta on asja kasutanud muul viisil, kui seda on vaja asja olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Tarbija peab käsitsema ja kasutama toodet, veendumaks asja olemuses, omadustes ja toimimises nii, nagu tal lubataks tavapäraselt seda teha poes.
• Tagastamisõiguse kasutamiseks peab tarbija esitama avalduse e-poe https://telo.ee/tagastamine, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul pärast kauba kättesaamist.
• Lepingust taganemisel tuleb tarbijal ostetud asi viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul pärast lepingust taganemisest teatamist, tagastada.
• Toodete tagastamisel tuleb tarbijal veenduda, et kõik oleks korrektselt pakendatud nii, et toode ei saaks transpordi käigus viga. Tähelepanu tasuks ka pöörata sellele, et kõik toote osad oleksid pakendis.
• Kaup, mis saabub tellijani pakendis osadeks võetuna peab tagastamisel olema samuti osadeks võetud ning pakendatud samamoodi nagu kauba väljastamisel tellijale.
• Kasutades 14-päevast taganemisõigust tasub tarbija asja Telo.ee lattu tagastamisega seotud otsesed kulud.
• Kogu toodete eest tasutud summa (sh esmane transpordimaksumus) tagastatakse Kliendile 14 päeva jooksul alates sellest, kui Klient on Telo.ee e-poest tagastanud lepingu esemeks olnud asja või esitanud tõendi asja tagasi saatmise kohta. Raha tagastatakse pangaülekandega pangakontole, mille pealt tehing teostati, välja arvatud juhul, kui Müüja ja Klient lepivad kokku teisiti.

14-päevane tagastusõigus EI KEHTI (võlaõigusseaduse § 53 lõige 4):
• tooted, mis on valmistatud tellija isiklikke vajadusi arvestatud;
• audio- ja videosalvestid ning arvutitarkvara, mille ümbrise on tarbija avanud;
• suletud pakendiga asjadele, mis ei ole kõlblikud tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel, kui pärast kohaletoimetamist on pakend avatud (nt kõrvaklapid, ilutooted jms).

Kauba tagastamine

Tagastamiseks võite järgida järgmisi samme:
1. Laadige alla eraisikust tarbija 14-päevase taganemisõiguse kasutamise avaldus siit ning digiallkirjastage või tehke seda paberil.
2.Pakkige toode korralikult tagasi algse pakendi sisse ja lisatakse kaasa kõik tellimusega kaasnenud tarvikud või lisaseadmed. Oluline on veenduda, et toode jõuab meieni turvaliselt ja kahjustusteta.
3.Pärast tagastuse vastuvõtmist ja kontrollimist teavitatakse teid tagastuse edukusest ning raha tagastatakse teie poolt nimetatud kontole. Tagastamise täpne aeg võib olenevalt tagastusviisist veidi erineda.

Tagastamiseks palun saatke tellimus tagasi kullerteenusega Kesk tn. 12, Elva, 61504. Kontaktnumbriks märkige palun +372 55 88 755.

Tagastamise taotluse saatmine

    []
    0